Πώς θα προσφωνείται το πριγκιπικό μικρό;
Τι κι αν ακόμα δεν το έφερε ο πελαργός; Τι κι αν ούτε όνομα δεν του έχουν βρει; Το μωρό του πρίγκιπα William και της δούκισσας Catherine έχει ήδη... τίτλο ευγενείας!
Νομίζεις ότι κοτζάμ πριγκιπικό μωρό θα το λένε «μπέμπα»/ «μπέμπη» ή κάποιο άλλο από τα δεκάδες χαριτωμένα παρατσούκλια που κυκλοφορούν; Jamais!
«Αυτού Υψηλότητα Πρίγκιπας/ Πριγκίπισσα του Cambridge» θα προσφωνείται το πριγκιπικό νινί, που αναμένεται στον κόσμο μεταξύ 11 και 17 του μήνα και το φύλο του παραμένει άγνωστο.
Φαντάσου σκηνικό τώρα: κάνει τσισάκια το μικρό. Τι θα πει η γκουβερντάντα στην Kate – Catherine;
«Η Αυτού Υψηλότητα έβρεξε την πάνα της»;
Κλαίω!!!
Απλά μας ενδιαφέρει να ακούγονται όλες οι απόψεις χωρίς λογοκρισία.
Τα Μπουλούκια
Η παρούσα αρθρογραφία έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα. Ο αναγνώστης οφείλει να διασταυρώνει τις πληροφορίες για θέματα που τον ενδιαφέρουν. Τα κείμενα βασίζονται σε υλικό από Ελληνικές και ξενόγλωσσες δημοσιεύσεις, οι οποίες αναφέρονται στο μέτρο του δυνατού. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.