Το πτηνό που πέθανε είναι η... Γεωργία
Κι όμως, ο διάσημος, Πέτρος, το σήμα κατατεθέν της Μυκόνου, δεν πέθανε, όπως μεταδόθηκε λανθασμένα, καθώς το πτηνό ζει και βασιλεύει, συνεχίζοντας τις βόλτες του στα Ματογιάννια.
Το ατυχές περιστατικό, αφορά τη νεότερη εκ των πελεκάνων - κατοίκων του νησιού, η οποία παρασύρθηκε από διερχόμενο όχημα στην πλατεία Μαντούς Μαυρογένους, στην πιάτσα των ταξί, σύμφωνα με απόλυτα διασταυρωμένες πληροφορίες του news.gr.
Ο οδηγός του αυτοκινήτου, στην προσπάθειά του να αποφύγει παιδιά, έκανε ελιγμό με αποτέλεσμα να τραυματίσει θανάσιμα τον πελεκάνο.
Παρά τις πρώτες βοήθειες που της προσφέρθηκαν, η Γεωργία δεν άντεξε στα τραύματα της και ξεψύχησε μετά από λίγη ώρα από ακατάσχετη αιμορραγία.
Απλά μας ενδιαφέρει να ακούγονται όλες οι απόψεις χωρίς λογοκρισία.
Τα Μπουλούκια
Η παρούσα αρθρογραφία έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα. Ο αναγνώστης οφείλει να διασταυρώνει τις πληροφορίες για θέματα που τον ενδιαφέρουν. Τα κείμενα βασίζονται σε υλικό από Ελληνικές και ξενόγλωσσες δημοσιεύσεις, οι οποίες αναφέρονται στο μέτρο του δυνατού. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.