απευθυνόμενος στον Γ. Παπανδρέου τόνισε: «Εγώ είμαι παραμυθάς. Ο κ. Στρος Kαν είναι παραμυθάς; Πείτε το εδώ μέσα» είπε χαρακτηριστικά και πρόσθεσε: «Ο κ. Μητσοτάκης είναι ο μόνος που σας στηρίζει. Μαζί ΠΑΣΟΚ και ΝΔ αποφασίσατε. Είχατε έτοιμη λύση. Τα είχατε κάνει πλακάκια με τον κ. Καραμανλή για την επιλογή σας. Γι’ αυτό δεν μιλάει σήμερα ο κ. Καραμανλής».
Νωρίτερα ο πρωθυπουργός είχε μιλήσει για «παραμύθια που κοιμίζουν το λαό» και «για κουβέντες των σαλονιών ως επαναστάτες χωρίς αιτία», απαντώντας στον πρόεδρο του Συνασπισμού.
Απλά μας ενδιαφέρει να ακούγονται όλες οι απόψεις χωρίς λογοκρισία.
Τα Μπουλούκια
Η παρούσα αρθρογραφία έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα. Ο αναγνώστης οφείλει να διασταυρώνει τις πληροφορίες για θέματα που τον ενδιαφέρουν. Τα κείμενα βασίζονται σε υλικό από Ελληνικές και ξενόγλωσσες δημοσιεύσεις, οι οποίες αναφέρονται στο μέτρο του δυνατού. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.