Ισκαντάρ Σάφα, για την ναυπήγηση των δύο νέων υποβρυχίων.
Όπως κατήγγειλε ο Γιώργος Καρατζαφέρης το ναυπηγείο δεν έχει κόψει,ούτε …λαμαρίνα,άρα κανονικά δεν πρέπει να εκταμιευθεί άλλη δόση.
Ο κ.Βενιζέλος παραδέχτηκε ότι “υπάρχει κρίση”,διαβεβαίωσε ότι “παρακολουθούμε τη κατάσταση” αλλά το γνωστό “δεν πληρώνω,δεν πληρώνω” τουλάχιστον μέχρι κάτι να έχουμε στα χέρια μας δεν το ξεστόμισε.
Αντιθέτως, είπε ότι το ναυπηγείο Σκαραμαγκά περιμένει λεφτά μόνο…από το ΠΝ,διαφορετικά δεν θα επιβιώσει. Μα αν ήταν έτσι τι χρειαζόταν η λύση Ισκαντάρ Σάφα, ο οποίος τη μοναδική δουλειά που ας πούμε ότι είχε κλείσει ήταν ο εκσυγχρονισμός κάποιων πυραυλακάτων του Καντάφι, ο οποίος ως γνωστόν αυτή τη περίοδο έχει πολύ σοβαρότερα θέματα να ασχοληθεί.
Πόσο μας κοστίζει η λύση Σάφα που επιλέξαμε; Δείτε το επίσημο έγγραφο για τις πληρωμές που έχουν γίνει (300.000.000 το 2010) και κυρίως τι έχουμε να πληρώσουμε και θα καταλάβετε ότι λεφτά υπάρχουν.Όχι όμως για εμάς!
<onalert
Απλά μας ενδιαφέρει να ακούγονται όλες οι απόψεις χωρίς λογοκρισία.
Τα Μπουλούκια
Η παρούσα αρθρογραφία έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα. Ο αναγνώστης οφείλει να διασταυρώνει τις πληροφορίες για θέματα που τον ενδιαφέρουν. Τα κείμενα βασίζονται σε υλικό από Ελληνικές και ξενόγλωσσες δημοσιεύσεις, οι οποίες αναφέρονται στο μέτρο του δυνατού. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.