Σήμερα η συναυλία του στο Θέατρο Πέτρας
Η καλλιτεχνική του παρουσία αγκαλιάζει σχεδόν κάθε πτυχή του ελληνικού τραγουδιού και η στεντόρεια φωνή του έχει τη δύναμη να λαξεύει συναισθήματα
ακόμη και σε σκληρούς βράχους.
Αυτά που μένουν όμως από τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου είναι η καθαρά ροκ προσέγγιση του υλικού του –που προέκυψε από τα τέλη των ’70s– και η ικανότητά του να απευθύνεται σε μεγάλα ακροατήρια, σε συνδυασμό με την άκρως συναισθηματική ερμηνεία του σε ένα ρεπερτόριο ευρέως φάσματος.
Με κραυγές ή ψιθύρους ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου είναι εξίσου αποτελεσματικός και αυτό αποδεικνύει η μακρά (συναυλιακή και μη) παρουσία του. Το ραντεβού ανανεώνεται για σήμερα στο Θέατρο Πέτρας.
Νταμάρι Πετρούπολης
Τηλ.: 2105012402
Ημέρες / ώρες
Δευτ.: 9 μ.μ.
Εισιτ.: € 15, 12 (προπώληση). Σημεία προπώλησης: Cine Πετρούπολις (Λεωφ. Πετρουπόλεως 168, 2105012391), περίπτερο στο δημαρχείο Πετρούπολης (25ης Μαρτίου & Κ. Βάρναλη).
newsbeast
Απλά μας ενδιαφέρει να ακούγονται όλες οι απόψεις χωρίς λογοκρισία.
Τα Μπουλούκια
Η παρούσα αρθρογραφία έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα. Ο αναγνώστης οφείλει να διασταυρώνει τις πληροφορίες για θέματα που τον ενδιαφέρουν. Τα κείμενα βασίζονται σε υλικό από Ελληνικές και ξενόγλωσσες δημοσιεύσεις, οι οποίες αναφέρονται στο μέτρο του δυνατού. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.