νησί ή ένα μνημείο ως εγγύηση, είναι σχεδόν προσβλητικό.
Ο κόσμος περιμένει ότι ο λόγος μας και οι πράξεις μας θα αποτελέσουν επαρκή εγγύηση”.
Κύριε Πρωθυπουργέ. “Σχεδόν Προσβλητικό”; ή άλλιώς “Almost Offensive”? Ούτε Επαίσχυντο. Ούτε Ανήκουστο. Ούτε Απαράδεκτο. Ούτε Ανεπίτρεπτο. Ούτε Προσβλητικότατο.
ΣΧΕΔΟΝ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ;Helloooow!!! ....
Μιλάμε για τα νησιά μας. Μιλάμε για τα μνημεία μας. Είναι ΣΧΕΔΟΝ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ να μας ζητούν ως εγγύηση την ΑΚΡΟΠΟΛΗ; Ή μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι καλά και πρέπει να μου το εξηγήσουν;
Αλλά βέβαια τι να λέμε. Όταν οι αντιστάσεις έχουν φτάσει στο απροχώρητο, τι να περιμένεις;Πατριωτισμό; Όταν έχουμε παραδώσει τα κλειδιά του Κοινοβουλίου, τι να αναμένεις; Έλεγχο; Όταν οι προσπάθειες του κράτους να λειτουργήσει εξαντλούνται στην εύρεση νέων εισπρακτικών μεθόδων, απαξιώνοντας υγεία, παιδεία, αστυνόμευση, αθλητισμό και ανάπτυξη, τι ζητάω και εγώ; Το αυτονόητο;
Αααα και για να μην το ξεχάσω. Ποιός σας ζήτησε κύριε Πρωθυπουργέ ως εγγύηση ένα μνημείο ή ένα νησί για να κάνετε τέτοια δήλωση; Τι μας κρύβετε;
taxalia
Απλά μας ενδιαφέρει να ακούγονται όλες οι απόψεις χωρίς λογοκρισία.
Τα Μπουλούκια
Η παρούσα αρθρογραφία έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα. Ο αναγνώστης οφείλει να διασταυρώνει τις πληροφορίες για θέματα που τον ενδιαφέρουν. Τα κείμενα βασίζονται σε υλικό από Ελληνικές και ξενόγλωσσες δημοσιεύσεις, οι οποίες αναφέρονται στο μέτρο του δυνατού. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.