στα χέρια των αρμοδίων του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη βρίσκεται απόρρητη έκθεση.
Όπως προκύπτει, οι άνθρωποι που κινούν τα νήματα εκμεταλλεύονται την ανάγκη των μεταναστών προκειμένου να δημιουργήσουν "στρατιές" πάμφθηνου εργατικού δυναμικού και να επιτύχουν τους ευρύτερους δυνατούς σχεδιασμούς τους στις χώρες εγκατάστασης.
Η πλειονότητα των μεταναστών που βρίσκονται στη χώρα, όπως επισημαίνεται σε δημοσίευμα του "Έθνους", περνούν όλη την ημέρα στα φανάρια για μεροκάματο ενός ευρώ, διακινούνται με φορτηγά και διαθέτουν κινητά, ώστε το κύκλωμα να μπορεί να τους εντοπίσει.
Η έκθεση επικεντρώνεται σε τρεις ενότητας, τους δουλέμπορους πίσω από τα σωματεία, το συνεταιρισμό του σωματεμπορίου και τη μαφία του real estate. Σε ό,τι αφορά την πρώτη κατηγορία, αναφέρονται οι τρόποι με τους οποίους παρεισφρύουν οι παράνομοι μετανάστες στη χώρα μας και πώς μετακινούνται μαζικά.
sigmalive
Απλά μας ενδιαφέρει να ακούγονται όλες οι απόψεις χωρίς λογοκρισία.
Τα Μπουλούκια
Η παρούσα αρθρογραφία έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα. Ο αναγνώστης οφείλει να διασταυρώνει τις πληροφορίες για θέματα που τον ενδιαφέρουν. Τα κείμενα βασίζονται σε υλικό από Ελληνικές και ξενόγλωσσες δημοσιεύσεις, οι οποίες αναφέρονται στο μέτρο του δυνατού. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.