προεκλογική του δέσμευση σχετικά με το σεβασμό στη διαφορετικότητα, αψηφώντας τις αντιδράσεις των συντηρητικών ψηφοφόρων της πρωτεύουσας.
Η φετινή γιορτή των ομοφυλόφιλων θα διεξαχθεί στην Πλατεία Κλαυθμώνος, στις 4 Ιουνίου.
Μετά την εξαγγελία διοργάνωσης του «Athens Rainbow Week» από τον υπουργό Πολιτισμού, κ. Παύλο Γερουλάνο, ελήφθη η απόφαση για το «Athens Gay Pride 2011».
Η προσέλκυση ομοφυλόφιλου τουρισμού και η εισροή «pink dollars» στη χώρα μας αποτελούν το σκοπό των συγκεκριμένων κινήσεων.
Στην ίδια κατεύθυνση κινείται και η Θεσσαλονίκη, καθώς ο κ. Γιάννης Μπουτάρης έχει, επανειλημμένως, δηλώσει τη θετική του στάση σχετικά με την υποστήριξη και τη διοργάνωση ενός αντίστοιχου «Gay Pride».
neolaia
Απλά μας ενδιαφέρει να ακούγονται όλες οι απόψεις χωρίς λογοκρισία.
Τα Μπουλούκια
Η παρούσα αρθρογραφία έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα. Ο αναγνώστης οφείλει να διασταυρώνει τις πληροφορίες για θέματα που τον ενδιαφέρουν. Τα κείμενα βασίζονται σε υλικό από Ελληνικές και ξενόγλωσσες δημοσιεύσεις, οι οποίες αναφέρονται στο μέτρο του δυνατού. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.